Якісне моторне масло як основна умова довготривалої експлуатації автомобіля

Добра робота залежить від якості

В автомобілі все має працювати злагоджено та гармонійно. Кожна деталь призначена чітко виконувати певну функцію, щоб не порушувати безпеку та комфорт руху. Дуже важливо вчасно попередити неполадки в автомобілі з метою уникнення серйозних наслідків. Особливо, якщо йдеться про справність двигуна та своєчасну заміну моторного масла, адже від цього залежить якість їзди та термін експлуатації автомобіля.

Сучасні виробники випускають великий асортимент мастильного матеріалу для різних типів двигунів. Основна його функція полягає у тому, щоб створювати захисний шар плівки на металевих деталях, що значно знижує силу їх тертя. Змащування зменшує знос двигуна та його внутрішню робочу температуру.

Моторне масло - це суміш основи та пакету присадок, за допомогою яких можна значно покращувати його якість. Основна класифікація:

  • синтетичне;
  • напівсинтетичне;
  • мінеральне.

Варто пам‘ятати, що чим якісніше моторне масло використовується, тим краще і довше буде служити автомобіль.

Правильний підхід до вибору

Вибір між синтетичною і мінеральною оливою необхідно робити в залежності від рекомендацій виробника та ступеня зношеності двигуна. Чим новіший мотор, тим менші проміжки між деталями. Це означає, що потрібна тонка масляна плівка. У такому разі бажано вибрати синтетичну моторну олію.

Якщо машина має пристойний пробіг, більш ефективним буде напівсинтетичне або мінеральне масло для двигуна. Воно забезпечує оптимальні умови для злагодженої роботи.

Слід враховувати, що деякі виробники рекомендують використовувати лише мінеральні олії. Таких порад необхідно обов'язково дотримуватися.

Корисні поради

Загалом моторні оливи класифікують за такими параметрами:

  • за призначенням (для двигунів, які працюють на бензині, дизелі або універсальні);
  • за температурними умовами використання (літній чи зимовий період, а також всесезонні).
  • за складом (на мінеральній основі, синтетичній чи змішаній).

Мінеральні олії виробляються з очищеної нафти й характеризуються високою в'язкістю. Через це їх бажано часто міняти. Синтетичні олії – це результат хімічного перероблення нафти. Їм характерна низька в'язкість та великий термін використання. Слід зазначити, що синтетичне моторне масло чудово захищає двигун при екстремальних температурних умовах. Що стосується напівсинтетичного продукту – це комбінація мінеральних і синтетичних базових масел. Вони відрізняються вищою якістю, ніж мінеральні, але поступаються синтетичним. З огляду на всі характеристики, можна зробити правильний вибір продукту і насолоджуватися лише безпечними та безтурботними поїздками.

Коментарі

написати коментар