Правила безпечного водіння взимку
Гарне знання теорії та всіх правил дорожнього руху ще не є гарантом цілковитої безпеки – як вас, так і ваших пасажирів. Восени, а особливо взимку, коли шляхи вкриває сніг чи налідь, ризик потрапити до дорожньо-транспортної пригоди підвищується як мінімум в 5 разів. Тому буде корисним трохи скоректувати свій стиль водіння, а також як слід підготувати авто, та ретельно перевірити його стан.
Основні правила
Ось кілька важливих порад загального характеру:
- «Перевзування» автівки – обов’язкове. Але потрібно робити це не тоді, коли термометр опускається нижче нульової відмітки, а завчасно, десь при +5 градусах. Чому так? Дуже просто – при зниженні температури повітря тонка літня гума починає «дубіти», і на ній дуже незручно гальмувати.
- Мийте авто правильно – тобто у теплому закритому приміщенні, де немає протягів. Обов’язково дочекайтеся, поки зайва волога випариться. Інакше дрібні краплі можуть потрапити до ручок та замків, а поверхня кузову вкриється тонким шаром льоду, здатного зруйнувати фарбу.
- Використовуйте правильне, тобто зимове мастило – воно менше густішає, та зберігає свої властивості краще за літнє.
- Обробляйте заздалегідь свій кузов, всі замки, ущільнювачі, навісні петлі дверей. Це допоможе подовжити строк їх служби, а заодно вбереже вас від небажаних ситуацій. Хіба комусь приємно зранку «відтаювати» свою автівку, що геть замерзла вночі?
- Слідкуйте за прогнозами погоди, та завчасно перевіряйте рівень заряду в акумуляторі. Чим сильніше знижується температура на вулиці, тим швидше він розряджатиметься.
Якщо ви звикли паркувати авто надворі, під відкритим небом, намагайтеся залишати його на першій передачі, а не на ручнику. Тоді ви зможете сісти та вільно зрушити з місця у потрібний момент.
Як краще їздити взимку?
Щоб уберегти себе та своїх пасажирів від ризиків, слід виробити певний стиль зимового водіння. Отже:
- Дотримуйтеся максимальної дистанції між вашим авто та великим транспортом.
- Намагайтеся не заїжджати на трамвайні колії – метал дуже ковзкий навіть для шипованої зимової гуми.
- Привчіться гальмувати поступово, а не різко – це може врятувати вам життя.
- Не ігноруйте тривожні сигнали, які вам подає приборна панель. Краще витратити трохи часу на додаткову перевірку транспортного засобу, аніж потрапити до ДТП.
Ще одне дуже важливе правило — завжди давайте час автівці на «відтаювання», аби всі стекла, включаючи заднє, та дзеркала були ідеально чистими та прозорими. Водій повинен добре бачити все, що твориться навколо його машини.