Правила безпечного водіння взимку: те, що потрібен знати кожен водій, незалежно від стажу

Гарне знання теорії та всіх правил дорожнього руху ще не є гарантом цілковитої безпеки – як вас, так і ваших пасажирів. Восени, а особливо взимку, коли шляхи вкриває сніг чи налідь, ризик потрапити до дорожньо-транспортної пригоди підвищується як мінімум в 5 разів. Тому буде корисним трохи скоректувати свій стиль водіння, а також як слід підготувати авто, та ретельно перевірити його стан.

Основні правила

Ось кілька важливих порад загального характеру:

  • «Перевзування» автівки – обов’язкове. Але потрібно робити це не тоді, коли термометр опускається нижче нульової відмітки, а завчасно, десь при +5 градусах. Чому так? Дуже просто – при зниженні температури повітря тонка літня гума починає «дубіти», і на ній дуже незручно гальмувати.
  • Мийте авто правильно – тобто у теплому закритому приміщенні, де немає протягів. Обов’язково дочекайтеся, поки зайва волога випариться. Інакше дрібні краплі можуть потрапити до ручок та замків, а поверхня кузову вкриється тонким шаром льоду, здатного зруйнувати фарбу.
  • Використовуйте правильне, тобто зимове мастило – воно менше густішає, та зберігає свої властивості краще за літнє.
  • Обробляйте заздалегідь свій кузов, всі замки, ущільнювачі, навісні петлі дверей. Це допоможе подовжити строк їх служби, а заодно вбереже вас від небажаних ситуацій. Хіба комусь приємно зранку «відтаювати» свою автівку, що геть замерзла вночі?
  • Слідкуйте за прогнозами погоди, та завчасно перевіряйте рівень заряду в акумуляторі. Чим сильніше знижується температура на вулиці, тим швидше він розряджатиметься.

Якщо ви звикли паркувати авто надворі, під відкритим небом, намагайтеся залишати його на першій передачі, а не на ручнику. Тоді ви зможете сісти та вільно зрушити з місця у потрібний момент.

Як краще їздити взимку?

Щоб уберегти себе та своїх пасажирів від ризиків, слід виробити певний стиль зимового водіння. Отже:

  • Дотримуйтеся максимальної дистанції між вашим авто та великим транспортом.
  • Намагайтеся не заїжджати на трамвайні колії – метал дуже ковзкий навіть для шипованої зимової гуми.
  • Привчіться гальмувати поступово, а не різко – це може врятувати вам життя.
  • Не ігноруйте тривожні сигнали, які вам подає приборна панель. Краще витратити трохи часу на додаткову перевірку транспортного засобу, аніж потрапити до ДТП.

Ще одне дуже важливе правило — завжди давайте час автівці на «відтаювання», аби всі стекла, включаючи заднє, та дзеркала були ідеально чистими та прозорими. Водій повинен добре бачити все, що твориться навколо його машини.

Коментарі

написати коментар